Właściwy klimat

w Twoim otoczeniu

jesteś tutaj: Biernat - Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja / Wentylacja Mechaniczna i Odzysk Ciepła

Wentylacja mechaniczna i odzysk ciepła

wentylator_1Właściwa wentylacja charakteryzuje się ruchem lub krążeniem powietrza w przestrzeni, a temperatura i wilgotność utrzymana jest w zakresie, który pozwala na odpowiednie parowanie potu przez skórę. Dawniej uważano, że dyskomfort, ból głowy i ospałość często związane są ze złą wentylacją i spowodowane są wyłącznie przez zwiększenie ilości dwutlenku węgla i zmniejszenie zawartości tlenu w powietrzu. Prawdą jest, że te dolegliwości wynikają w dużej mierze z ingerencji w mechanizmy regulacji ciepłoty ciała – brak prądów powietrza, a wzrost wilgotności względnej i temperatury (szczególnie zauważalne w zatłoczonych miejscach, słabo wentylowanych) zapobiega normalnemu parowaniu potu i utraty ciepła z powierzchni skóry.

Firma Biernat Chłodnictwo Klimatyzacja jest w stanie rozpocząć Państwa inwestycje od bezpłatnego doradztwa i przygotowania oferty, a także przeprowadzenia oględzin miejsca inwestycji. Posiadamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie w projekcie, doborze, kompletowaniu i dostawie wentylacji.

b4

Specjalizujemy się w systemach prostych, tanich i oszczędnych w eksploatacji, ponieważ koszt zakupu i instalacji urządzeń wentylacyjnych to tylko 15% kosztów całkowitych ich eksploatacji.

wentylator

Wentylacja z odzyskiem ciepła na poziomie 60 % to systemy, które pracują i przynoszą oszczędności w kosztach eksploatacji  u naszych klientów. Zastosowanie POMPY CIEPŁA  jest rozwiązaniem jak najbardziej uzasadnionym w naszym klimacie, dlatego jest to dobry sposób na zbyt duże rachunki za energię.